Morning Morning!!

Var uppe tidigt idag igen. Sovit ganska dåligt inatt. Dom här nerverna spökar hela tiden. Men på ett bra sätt. Man ska vara nervös. Kalmar bjuder ialla fall på sol och 18 grader nu på morgonkvisten.

Igårkväll kom mina föräldrar till Kalmar efter bilande i Europa. Dom ska så klart vara med och heja på mig på lördag Skönt med support från familjen. Det var ett tag sedan jag träffade dom så vi satt uppe ganska länge och pratade igår.

Nu blir det snart frukost innan det är dags att bege sig in mot city och Kalmarsalen för Pre-race möte kl 10. Ska bli härligt att få andas in ännu mera Ironmankänsla, träffa andra triathleter och bara njuta av stunden

I eftermiddag blir det en lättare löparrunda för att hålla igång kroppen och så ska jag stretcha ut kroppen. Sen ligger prio på att försöka sova mer under dagen. I need it!!

Hej på en stund!!

 

2 tankar på “Pre-Race möte

  1. Kör så det ryker imorgon. Ett stort lycka till! /Sabina

    • Tack så jätte mycket Snart är det din tur!!!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s